فرمانده پدافند هوایی بابلسر مطرح کرد 19 بهمن؛ نقطه عطف پیروزی انقلاب اسلامی

فرمانده پدافند هوایی بابلسر با بیان اینکه افسران نیروی هوایی در 19 بهمن57 با حضور در اقامتگاه امام خمینی(ره) در مدرسه علوی نقطه عطف مهمی در سیر پیروزی انقلاب ایجاد کردند، گفت: این حرکت آنچنان مهم بود که امام خميني(ره) آنان را سربازان امام عصر(عج) خطاب کردند.


فرمانده پدافند هوایی بابلسر با بیان اینکه افسران نیروی هوایی در 19 بهمن57 با حضور در اقامتگاه امام خمینی(ره) در مدرسه علوی نقطه عطف مهمی در سیر پیروزی انقلاب ایجاد کردند، گفت: این حرکت آنچنان مهم بود که امام خميني(ره) آنان را سربازان امام عصر(عج) خطاب کردند.

به گزارش مازندران، رحمت‌الله مولا با اشاره به اینکه یکی از گام‌های بلند در جریان انقلاب برای ریشه کن ساختن حکومت پهلوی توسط افسران نیروی هوایی در 19 بهمن 1357 بر داشته شد، اظهار کرد: زمستان 57 آبستن حوادث مختلف برای ملت ایران بود به ویژه بعد از ورود امام خمینی(ره) به کشور، اعتصابات و درگیری‌ها به شکل گسترده‌تری در کشور در حال انجام بود.

وی با اشاره به اینکه دستگاه حکومت طاغوت همواره با شعار اینکه ارتش مقتدر شاهنشاهی از دودمان پهلوی حمایت کرده و در این راه در مقابل مردم قرار خواهد گرفت، سعی در حفظ نظام پادشاهی در کشور داشت، افزود: اگر چه اعتصابات پراکنده در برخی از واحدهای ارتش گسترش و موضوع به روزنامه ها نیز کشیده شده بود، اما هنوز مردم، ارتش را در مقابل خود می دیدند و نگران آینده ای مبهم و در هراس از روزی که درگیری نهایی ارتش و مردم بخواهد سرنوشت نهایی انقلاب را رقم بزند، بوده و عده ای هم آماده ی نبرد مسلحانه برای حصول پیروزی نهایی می شدند.

فرمانده پدافند هوایی بابلسر با بیان اینکه حضور نظامیان در رده های مختلف نظامی در کنار انقلابیون دلگرمی خاصی به مردم می داد ولی این دل گرمی نمی توانست آنچنان که باید و شاید مسیر پیروزی انقلاب را هموار کند، تصریح کرد: بهترین و عظیم‌ترین کاری که می توانست روحیه انقلاب را تقویت کند، مقاومت دولت بختیار را در هم شکند، اعلام همبستگی ارتش با ملت بود.

وی با بیان اینکه افسران عالی رتبه نظامی به هیچ وجه زیر بار پذیرش انقلاب و اعلام همبستگی با مردم نمی رفتند، ادامه داد: در این شرایط پرسنل و افسران نیروی هوایی با درک وظیفه مذهبی و میهنی خود، طی حرکتی متهورانه به سیل خروشان ملت پیوستند و در 19 بهمن57 با حضور در اقامتگاه امام خمینی(ره) در مدرسه علوی نقطه عطف مهمی در سیر پیروزی انقلاب ایجاد کردند.

مولا عنوان کرد: این حرکت آنچنان مهم بود که امام خميني(ره) آنان را سربازان امام عصر(عج) خطاب کردند، و فرمودند: همانطور که فرياد زديد، تاکنون در خدمت طاغوت بوديد، طاغوتي که همه هستي ما را ساقط کرد، طاغوتي که ما را برده خارجي‌ها کرد و از امروز در خدمت امام عصر(عج) و در خدمت قرآن کريم هستيد. درود بر شما که قدر نعمت خدا را دانستید و به دامن قرآن پیوستید. درود بر شما که ترک کردید حکومت طاغوت را و به حکومت‌الله پیوستید... باید این نهضت را حفظ کنید تا ان شا‌الله آخر نقطه و نهایت، که قیام یک حکومت عدل انسانی - اسلامی به جای یک حکومت طاغوتی است.

وی ضمن بیان اینکه این واقعه ازسوی تحلیل گران و ناظران جریانات سیاسی بین المللی اقدامی حیات بخشبرای ارتش ایران بود، ادامه داد: ارتش جمهوری اسلامی و به خصوص نیروی هوایی در طول انقلاب و در ۸ سال دفاع مقدس حماسه‌های پرشوری را در دفاع از کیان اسلام و انقلاب آفریدند؛ عملیات هایی نظیر کمان 99، اچ 3، والفجر 8 که در این عملیات بالغ بر 80 پرنده بال ثابت و متحرک دشمن منهدم شد از جمله شاهکارهای نظامی نیروی هوایی و پدافند هوایی که آن زمان جزئی از این نیرو بود، در سطح جهان است که هنوز پس از گذشت 30 سال از جنگ توسط تحلیلگران نظامی دنیا مورد بررسی قرار می گیرد.

فرمانده پدافند هوایی بابلسر با بیان اینکه پس از جنگ نیز ارتش با بکارگیری اراده انقلابی، خلاقیت، ابتکار و ترکیب سلاح علم با ایمان، مبدل به مجموعه‌ای مستحکم، مقتدر و مبتکر شد، خاطرنشان کرد: این نیرو در حال حاضر به کمک هیچ نیروی خارجی در ابعاد مختلف مدیریتی، ساختاری، تجهیزات و فن آوری وابسته نیست؛ هرگاه رزمایشی در نقطه‌ای از ایران برگزار شد، تمام معادلات و تحلیلگران و سیاست گذاران نظامی سایر کشورها به ویژه استکبار جهانی را در هم ریخته و آنان را به فکر فرو برده است.

وی با اشاره به اینکه پدافند هوایی نیز در طول سال های گذشته جزئی از نیروی هوایی بود، افزود: امروز این نیرو با خردمندی و هوشیاری مقام معظم رهبری و صدور فرمان ایشان مبنی بر تشکیل قرارگاه پدافند هوایی به طور مستقل و با به کارگیری از تمامی ظرفیت‌های دفاع هوایی سایر نیروهای مسلح تحت کنترل عملیاتی قرارگاه پدافند به عنوان چشم بیدار ملت کوچکترین فعالیت دشمنان منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای را رصد می کند تا اگر خدای نکرده دشمن خیال خامی به سرش خطور کرد، آن ایده و خیال خام را در نطفه خفه و حذف کند.

 


تمامی اخبار مازندران را در ( آژانس عکس مازندران ) دنبال کنید.

wad طراحی وب سایت برنامه نویسی و اپلیکیشن