مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه پیام نور مازندران در دفتر ؛ دانشگاه یک محیط تمدن ساز است/تعدد بالای دانشگاه ها از برکات نظام و انقلاب

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه پیام نور مازندران گفت: دانشگاه یک محیط تمدن ساز است.


مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه پیام نور مازندران گفت: دانشگاه یک محیط تمدن ساز است.

حجت الاسلام احمد اسلامی در گفت و گو با مازندران،با اشاره به اینکه نقش و اهداف اصلی دانشگاه ها به عنوان یک محیط تمدن ساز نه صرفا کارآفرین مطرح است؛ اظهار کرد : تمدن ساز بودن دانشگاه ها می تواند در حوزه اشتغال به جوانان کمک کند؛ ایران دارای فرهنگ غنی است و دانشگاه های ما باید تمدن ساز باشند.

وی افزود : یکی از مشکلات پیش رو در دانشگاه ها این است که ما هنوز علم را تبدیل به بهره وری نکردیم و بحث تعدد بالای دانشگاه ها باعث پایین آمدن کیفیت علمی شده است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور مازندران گفت : تعدد بالای دانشگاه ها از برکات نظام و انقلاب است و این ممکن را برای همه خانواده ها فراهم کرده تا بتوانند از هر قشر جامعه در دانشگاه تحصیل کنند؛ نه اینکه کثرت دانشگاه از بار کیفی علم بکاهد.

اسلامی بیان کرد: با ورود شورای عالی فرهنگی به حوزه دانشگاه ها، این مراکز استقلال یافته و بحث آزادی سیاسی پس از   انقلاب شرایط بهتری نسبت به زمان انقلاب دارد؛قبل از انقلاب دانشجویان به خاطر آزادی سیاسی از دانشگاه ها اخراج می شدند.

وی تصریح کرد : پس از انقلاب آزادی اندیشه و آزادی سیاسی در دانشگاه ها القا شد؛ از برکت انقلاب بحث انتخابات در کل کشور ظهور پیدا کرد و جامعه دانشگاهی به عنوان جامعه پویا، زنده و فعال در این حوزه ورود پیدا کرده است.

اسلامی گفت: نرخ سواد در جامعه قبل از انقلاب و بعد از آن از 47 به 93 درصد ، جمعیت تحصیلات عالیه از 310 هزار نفر الان به 4.5 میلیون نفر دانشجو رسیده است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور مازندران با بیان اینکه با گذشت 40 سال از انقلاب پیشرفت های زیادی در زمینه علمی حاصل شده و رشد تحصیلی بالا رفته است، افزود : ایران در 142 حوزه قطب علمی محسوب می شود  و خود کفایی علمی در دانشگاه ها صورت گرفته، در شاخص پژوهش، کشور ما جز 10 کشور برتر دنیا است.

وی تصریح کرد : در زمینه المپیاد های علمی ، انرژی هسته ای ، هوا و فضا، موشکی و نظامی ، بحث سلول بنیادین و نانو تکنولوژی بسیار پیشرفت کرده و فقه ما بسیار پویا و همراه با علم شده است.

اسلامی خاطرنشان کرد: جامعه اسلامی باید از فکر دانشگاهیان استفاده کند و گره از مشکلات آنان در زمینه های مختلف برداشته و آن ها را مورد حمایت قرار دهد.


تمامی اخبار مازندران را در ( آژانس عکس مازندران ) دنبال کنید.

wad طراحی وب سایت برنامه نویسی و اپلیکیشن