رئیس اداره تبلیغات اسلامی نور خبر داد 11 مسجد میزبان معتکفان نوری

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نور از میزبانی 11 مسجد از معتکفان این شهرستان در ایام‌البیض خبر داد.


رئیس اداره تبلیغات اسلامی نور از میزبانی 11 مسجد از معتکفان این شهرستان در ایام‌البیض خبر داد.

به گزارش مازندران، حجت الاسلام جواد نجفی در گفت‌وگو با مازندران، اعتکاف را یکی از مهم‌ترین دستاوردهای معنوی و فرهنگی انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: پیش از انقلاب مراسم معنوی اعتکاف با این رشد و تعدد مساجد نداشتیم اما پس از انقلاب در سطح کشور شاهد رشد در این زمینه هستیم.

وی تصریح کرد: توجه بیشتر جوانان به شرکت در مراسم معنوی اعتکاف، کاهش ناهنجاری جامعه و بالابردن سطح معنویت اثرات مثبت در زندگی فردی و اجتماعی را به همراه دارد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نور با اشاره به اینکه اعتکاف یکی از راه های مقابله با جنگ نرم دشمن است، خاطرنشان کرد: دشمن در جنگ نرم باورهای دینی جامعه را هدف قرار داده و اعتکاف که همان ارتباط با خدا است موجب تقویت دینی و اجتماعی جامعه می شود و به این موضوع کمک شایانی می‌کند، تا دشمن به هدف خود نرسد.

نجفی با بیان اینکه امسال نسبت به سال گذشته افزایش تعداد مساجد را داشتیم، اظهار کرد: این مراسم معنوی سال گذشته در ۹ مسجد در سطح شهرستان نور در شهرهای بلده ،چمستان، نور، رویان و ایزدشهر برگزار شد که امسال به ۱۱ مسجد افزایش یافته است.

وی افزود : امسال به جهت تقارن مراسم معنوی اعتکاف با نوروز حدود ۳۸۵ معتکف حضور یافتند که نسبت به سال گذشته و ثبت‌نام ۷۰۰ نفر، حدود ۴۵ درصد کاهش استقبال را داشتیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نور در پایان خاطرنشان کرد: هماهنگی های لازم با هیئت امنای مساجد، خیرین و دستگاه‌های فرهنگی جهت پذیرایی معتکفین صورت گرفته است تا به شکل شایسته این مراسم معنوی به پایان برسد.


تمامی اخبار مازندران را در ( آژانس عکس مازندران ) دنبال کنید.

منبع : ایسنا مازندران | 15 فروردین، 1397

wad طراحی وب سایت برنامه نویسی و اپلیکیشن