عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران: عدم ارتباط صحیح کلامی؛ نارضایتی گردشگران را در پی دارد

عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران گفت: عدم ارتباط صحیح کلامی؛ نارضایتی گردشگران را در پی دارد.


عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران گفت: عدم ارتباط صحیح کلامی؛ نارضایتی گردشگران را در پی دارد.


زهرا احمدپور در گفت و گو با مازندران با بیان این که فراگیری زبان های خارجی یکی از زیرساخت‌های اساسی  در توسعه گردشگری استان مازندران است  اظهار کرد: متاسفانه  ضعف مهارت‌های لازم در زبان های خارجی به ویژه انگلیسی در بین جوانان و بزرگسالان مستقیماً بر صنعت گردشگری تاثیر گذار است.

وی خاطرنشان کرد: مازندران استانی مملو از پتانسیل های لازم برای جذب توریست مخصوصاً توریستهای خارجی است.

عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران تاکید کرد: نبود ارتباط صحیح کلامی و مفهومی سبب ناکامی در دستیابی به رضایت گردشگران می شود.

 وی افزود: با وجود روحیه مهمان نوازی بالای شهروندان مازندرانی، عدم تسلط به زبان های خارجی فرصت انتقال آداب و رسوم فرهنگ غنی استان به گردشگران از دست داده می شود.

 احمد پور خاطرنشان کرد: باید به یاد داشته باشیم که گردشگران خارجی پتانسیل های بالایی برای تبدیل شدن به  سفیران تبلیغاتی کشور میزبان را دارند.

عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران تصریح کرد:  بنابراین به علت توریستی بودن اکثر نقاط و شهرهای استان مازندران افراد زیادی می توانند  مرتبط با صنعت گردشگری به عنوان دانشجو، راهنمای گردشگری، صاحبان دفاتر گردشگری و یا فروشندگان و افراد شاغل در دیگر زمینه ها به صورت بی واسطه با مهمانان خارجی در ارتباط باشند، ایجاد برقراری ارتباط نیازمند به فراگیری زبان های خارجی به ویژه انگلیسی دارد.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر پدیده‌ای گردشگری الکترونیک فرصت جدیدی در صنعت گردشگری است که به یمن فناوری های ارتباطی در اختیار علاقمندان به فعالیت در سطح بین المللی گردشگری قرار گرفته است.

عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران گفت: تشکیل کارگروه های تخصصی آموزش زبان  خارجی با نظارت و مشاوره اساتید مجرب دانشگاهی با هدف بهبود  سطح زبان خارجی  دست اندرکاران بی‌واسطه صنعت گردشگری استان می‌تواند از راهکارهای پیشرفت و حل مشکل  بیکاری و درآمد پایدار در استان مازندران باشد.


تمامی اخبار مازندران را در ( آژانس عکس مازندران ) دنبال کنید.

منبع : ایسنا مازندران | 30 فروردین، 1397

wad طراحی وب سایت برنامه نویسی و اپلیکیشن