دو هزار مترمربع از عرصه جنگلی سالار تپه بهشهر در آتش اعتیاد سوخت

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بهشهر از آتش گرفتن دو هزار مترمربع از عرصه جنگلی سالار تپه توسط معتادان خبر داد.


رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بهشهر از آتش گرفتن دو هزار مترمربع از عرصه جنگلی سالار تپه توسط معتادان خبر داد.

علی باقری در گفت و گو با مازندران، اظهار کرد: ساعت 11 صبح امروز جمعه 15 تیر خبری مبنی بر آتش سوزی عرصه جنگلی سالارتپه بهشهر به سازمان آتش نشانی این شهرستان اعلام شد که بلافاصله ماموران آتش نشانی و منابع طبیعی به محل مورد نظر عزیمت کردند.

وی افزود: با وجود صعب العبور بودن منطقه مورد نظر، شدت گرمای هوا و وزش باد؛ خوشبختانه با حضور به موقع نیروهای آتش نشانی شهرداری بهشهر و نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان و کمک نیروهای مردمی؛ آتش در ساعت 15 به طور کامل مهار شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بهشهر خاطرنشان کرد: در این آتش سوزی دو هزار مترمربع از عرصه های منابع ملی تحت عنوان منطقه سالار تپه طعمه حریق شد که پوشش گیاهی علفی و تنه درختان سوزنی برگ در این عرصه جنگلی آسیب دیدند.

باقری گفت: با توجه به بررسی های به عمل آمده علت آتش سوزی عامل انسانی بوده است که متاسفانه برخی افراد برای مصرف مواد مخدر به این منطقه جنگلی رفتند و آتش روشن کردند که به دامن طبیعت سرایت کرد و به دلیل وزش باد و گرمای هوا؛ آتش گسترش پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: متخلفان به محض مشاهده شعله ور شدن آتش از منطقه متواری شدند که موضوع در حال بررسی است تا متخلفان به مراجع قضائی معرفی شوند.

به گزارش ، در سال 95 حدود 17 هکتار از اراضی جنگلی سالارتپه که از عرصه های منابع ملی بوده به منظور توسعه گردشگری، رونق اقتصادی و افزایش سرانه فضای سبز شهروندان به پارک ملت بهشهر الحاق شد و پس از واگذاری به شهرداری بهشهر؛ پروژه گردشگری پارک جنگلی سالارتپه کلید خورد.تمامی اخبار مازندران را در ( آژانس عکس مازندران ) دنبال کنید.

wad طراحی وب سایت برنامه نویسی و اپلیکیشن