زنگ گردشگری در ساری به صدا در آمد

زنگ گردشگری در مدرسه استثنایی کولاییان شهرستان ساری به مناسبت هفته گردشگری نواخته شد.


به گزارش خبرگزاری فارس، از شهرستان ساری، صبح امروز زنگ گردشگری در مدرسه استثنایی کولاییان شهرستان ساری به صدا در آمد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در این مراسم بر ضرورت ایجاد شرایط مناسب برای گردشگری افراد با نیازهای ویژه تاکید کرد.

دلاور بزرگ‌نیا با اشاره به اینکه «گردشگری برای همه، همه برای گردشگری» شعاری که تحقق آن در جامعه برای انسان‌هایی با نیازهای ویژه و معلولان ضرورت اساسی محسوب می‌شود، اظهار کرد: باید به نیازهای فرهنگی این قشر پاسخ داد.

وی با تاکید بر اینکه در کنار مناسب‌سازی فضای شهری برای معلولان این اداره کل می‌تواند زمینه تعامل و ارتباط هر چه بیشتر معلولان را با آحاد جامعه فراهم کند، افزود:
باید شرایطی در جامعه فراهم شود تا فرصت‌های برابر برای گردش معلولان و انسان‌های با نیازهای ویژه فراهم شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با تاکید بر اینکه تاسیسات، مراکز گردشگری و فضای شهری باید برای گردشگری معلولان و کودکان استثنایی فراهم شود، تصریح کرد: در برنامه‌ریزی سفر باید فرصت‌های برابر برای همگان ایجاد شود و حواس‌مان به همه افراد جامعه باشد.

وی متذکر شد: در این هفته به‌صورت نمادین تخفیف 70 درصدی برای معلولان و جانبازان در استفاده از هتل‌ها و مراکز گردشگری تعیین شده است.

بزرگ‌نیا خاطرنشان کرد: به سرمایه‌گزاران تکلیف می‌شود تا در ساخت‌وسازها و امکانات خود به این قشر توجه ویژه کنند.

به گزارش فارس، تورهای این هفته به صورت نمادین برای معلولان در ساری برگزار می‌شود تا فضایی در فضای شهری، مراکز تفریحی و اقامتی برای فراهم‌سازی امکانات گردشگری برای معلولان فراهم شود.

تمامی اخبار مازندران را در ( آژانس عکس مازندران ) دنبال کنید.

wad طراحی وب سایت برنامه نویسی و اپلیکیشن