خصوصی سازی شرکت مخابرات/کارگران شرکت مخابرات مازندران چه می گویند؟

پس از خصوصی سازی شرکت مخابرات، کارگران این شرکت به ویژه در استان مازندران با مصائب و مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند.


به گزارش ایسنا مازندران، ماجرای خصوصی سازی و اجرای اصل44 قانون اساسی در اقتصاد ایران اگرچه زمینه مساعدی برای کاهش تصدی گری دولت بود اما عدم اجرای درست این قانون زمینه را برای بروز مشکلات به اقشار مرتبط با این دستگاه ها ایجاد کرده است.

به همین بهانه در مصاحبه با جمعی از نمایندگان کارکنان و کارگران شرکت مخابرات استان مازندران از شهرهای ساری و بابل به بیان مشکلات این قشر پرداختیم.

یکی از کارشناسان شرکت مخابرات مازندران که سابقه ۲۰ سال فعالیت را در این شرکت  دارد خود را به عنوان عضو شورای کار شرکت مخابرات مازندران معرفی و اظهار کرد: مخابرات کشور از سال ۸۸ از بخش دولتی به بخش خصوصی واگذار شد.

حجت الاسلام معین نژاداصغر این واگذاری را از بخش دولتی به بخش خصوصی بر اساس توافق مکتوب بین دولت و شرکت مخابرات ایران ذکر کرد و افزود: براین اساس یکی از وظایف کارفرمای قبلی ((دولت)) طبق مصوبه بشماره 158795/ت/38856 مورخ 1/10/86 که در تاریخ 21/1/89 بشماره 20461/44295 در بند ((د)) ماده 21 هیئت وزیران ابلاغ شد و همچنین طبق بند 6 مصوبه سال 85 تمامی تعهدات کارفرمای قبلی به عهده کارفرمای جدید (شرکت مخابرات ایران) گذاشته شده است.

از آنجایی كه در مصوبات فوق وزارت ارتباطات به صورت واحد مسئولیت تغییر صندوق بازنشستگی از خدمات درمانی به تامین اجتماعی را بر عهده دارند،به دلیل عدم شفافیت در قانون از مسئولیت خود شانه خالی كرده و هر یك سازمان دیگری را مسئول تغییر صندوق می داند. از این رو با فرافكنی از اجرای مصوبه خودداری کردند.

عضو شورای كار شركت مخابرات استان مازندران تصریح كرد: کارمندان شرکت مخابرات ایران با توجه به بار مالی زیادی که تغییر صندوق دارد راهکارهایی را پیشنهاد دادند و نمایندگانی از میان کارمندان نیز به صورت حضوری به سازمان مدیریت وبرنامه ریزی مراجعه کردند و با نمایندگان مخابرات ایران و نماینده دولت در سازمان مدیریت و برنامه ریزی نشست داشتند اما هنوز این پیشنهادات قابلیت اجرا نگرفت.

نژاداصغر در پاسخ به این پرسش که چه تعداد پرونده قضایی از طریق کارکنان شرکت مخابرات در جریان است، ابراز کرد: برای تغییر صندوق بسیاری از افراد چه در مازندران و سایر استان ها انفرادی عمل کردند و حتی در شهرهایی چون سنندج، تبریز، قزوین و چند شهر دیگر به نفع کارمند حکم گرفتند ولی تاکنون اجرایی نشده وکارکنان همچنان سر گردان هستند.

 

تغییر صندوق  و یا همسان سازی خواسته کارکنان شرکت مخابرات ایران در سراسر کشور

 

وی با تاکید بر اینکه کارمندان شرکت مخابرات خواستار تغییر و یا همسان سازی صندوق هستند، گفت: باید بازنشستگان خدمات درمانی شرکت مخابرات همانند بازنشستگان تامین اجتماعی مخابرات از مزایای آن در بازنشستگی بهره مند شوند. از این رو عدم اجرای مصوبه موجب ضرر فاحش در پرداختی های بازنشستگان خدمات درمانی نسبت به تامین اجتماعی شد وحقوق آنها ضایع می شود.

یکی دیگر از کارشناسان مخابرات مازندران که دارای سابقه ای ۲۶ ساله در این شرکت و عضو شورای کار شرکت مخابرات مازندران است در زمینه مشکلات پیش روی این شرکت و کارکنان آن گفت: در سال ۸۸ که شرکت مخابرات از دولت جدا شد آیین نامه ای تنظیم شد که کارفرما باید طبق قانون  به آن عمل کرده و یک جلد از آن را نیز به اداره کار و رفاه امور اجتماعی تحویل کنند و در صورتی که بخواهد مفادی از آن را کم یا زیاد کنند باید قبل از هرچیز اداره کار را مطلع سازد وموافت آن را طبق قانون دریافت کنند.

محمد محمدپور افزود: یکی از بندهای این آیین نامه پرداخت های رفاهی است که شرکت مخابرات مجددا اصلاحیه ای در نامه مورخ 19/10/89 که تاکید کننده آیین نامه پرسنلی مصوب شرکت مخابرات است اعلام کرد.

وی تصریح کرد: در سال 95 نامه ای از سوی وزارت کار و رفاه اجتماعی  به ادارات کل استانها مبنی برعدم پرداخت مابه التفاوت رفاهیات زده شد و پروسه شکایات کارکنان مخابرات را دچار چالش و خلل کرد و از سوی دیگر در برخی استان ها در  دادن رای ها گزینشی عمل می شود با توجه به اینکه هیئت های تشخیص استانها دارای هویت مستقل هستند این نامه دستوری از وزارت کار ورفاه اجتماعی موجب سلب استقلال هیئت های تشخیص می شود.

کارشناس مخابرات در مورد موضوع صندوق ذخیره  ۶ درصد نیز بیان کرد: در ادارات دولتی صندوقی بنام ذخیره ۶ درصد وجود دارد که ۶ درصد را کارمند و ۶ درصد را کارفرما که دولت است، پرداخت می کند تا در زمان بازنشستگی و کار تسهیلاتی را به کارمند بدهد، در شرکت خصوصی مخابرات این صندوق دچار چالش شده است.

وی در تکمیل سخنان خود گفت: این صندوق صد در صد مربوط به پرسنل شرکت مخابرات است از این رو اظهار امید واری کرد نظارت بر این صندوق به شورای کار واگذار شود.

 

اجرای قانون کار/ لزوم ارتقای شغلی، طرح طبق بندی مشاغل باایجاده انگیزه برای کارکنان شریف شرکت مخابرات ایران

 

محمدپور ارتقای شغلی کارکنان شرکت مخابرات را یکی از درخواست های جدی این قشر عنوان کرد و گفت: طبق قانون باید ارتقای شغلی به همکاران داده می شد در حالی که این اتفاق روی نداد.

وی اجرای بدون تنازل قانون کار را از دیگر خواسته ها در شرکت مخابرات اعلام کرد و یادآور شد: متاسفانه قانون کار در مورد هیچ کدام از نیروهای استخدامی، قرار دادی و شرکتی در مخابرات رعایت نمی شود، اگر هم باشد تنازل دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه قوانین روشن وصریح است و اکثر کارکنان شرکت مخابرات در سراسر کشور از قشر ایثارگر و جانباز و آزاده هستند به نظر لزومی ندارد که در زمان اشتغال و یا در زمان بازنشستگی سالیانی را در مراجع قانونی مختلف برای گرفتن حقوق خود اقدام کنند.

یکی دیگر از کارکنان شرکت مخابرات مازندران که خود از جمله ایثارگران ۸ سال دفاع مقدس است و از سال ۶۹ در مخابرات استان مشغول به فعالیت شده است، در مورد مشکلات ایثارگران شرکت مخابرات اظهار کرد: طبق قانون مجلس شورای اسلامی در تاریخ دهم اسفند ۹۲ شرکت هایی که مشمول اصل ۴۴ که واگذار و یا در حال واگذاری هستند موظفند برای ایثارگران شاغل چه قبل و چه بعد از واگذاری از مقررات ایثارگران تبعیت کنند.

وی افزود: ایثارگران در شرکت مخابرات مشکلات فراوانی دارند که از جمله در بخش رفاهیات وعدم تبدیل صندوق خدمات درمانی به تامین اجتماعی وسایر موارد است که با توجه به صراحت مصوبه مجلس شورای اسلامی ودولت، در شرکت مخابرات این امر رعایت نمی شود وبرای خود قوانینی دیگر وضع کرده اند.

ایثارگر شاغل در شرکت مخابرات با بیان اینکه در این شرکت حق ایثارگری سربازی اعمال نمی شود، تصریح کرد: ماده ۵۱ به صورت صریح اعلام می کند که برای ایثارگران سالانه ۲۵ درصد افزایش حقوق جدای از افزایش حقوق سالانه سایر کارکنان لحاظ شود در صورتی که این قانون در شرکت مخابرات رعایت نمی شود و خود را مبرا از این جریان می داند و می گوید باید بنیاد ایثارگران افزایش حقوق را پرداخت کند.وی افزود: اگر قرار است بنیاد پرداخت کند مسول پیگیری این موضوع شرکت مخابرات ایران است.

احمدی در مورد تبدیل بیمه گفت: طبق ماده ۴۵ مربوط به ایثارگران می گوید که اگر ایثارگری بخواهند صندوق بیمه خود را تبدیل کند دولت موظف است ما به التفاوت 15 سال آن را پرداخت کند، با توجه به اینکه شرکت خصوصی شده است وما پیش از این بیمه خدمات درمانی بوده ایم و در حال حاضر کارگر شده ایم در خواست تبدیل بیمه را به تامین اجتماعی کردیم،اما این بیمه می گوید این قانون شامل حال شما نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا مکاتباتی با بیمه کل کشور داشتیم و شکایت هم کرده ایم ولی به نتیجه نرسیدیم.از تمامی مسولین دلسوز وخصوصا نمایندگان محترم در مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم با اجرای قوانین بعد از خصوصی سازی مخابرات ایران، خصوصا تبدیل یا همسان سازی صندوق خدمات درمانی به تامین اجتماعی ما را یاری دهند. 

با آژانس عکس مازندران بـــ روز باشید.

تمامی اخبار مازندران را در ( آژانس عکس مازندران ) دنبال کنید.

wad طراحی وب سایت برنامه نویسی و اپلیکیشن