زنگ استثنایی مهر در مدرسه امام جواد(ع) ساری نواخته شد

عکاس : Erfan Ghafoori | منبع : آژانس عکس مازندران | مهر، 1395

زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در مدرسه امام جواد (ع) در حالی نواخته می‌شود که دانش‌آموزان، میزبان شادی و انساندوستی از سوی همیاران زندگی بودند.
انجمن خیریه همیاران زندگی در نخستین روز بازگشایی مدرسه‌ها به دیدار دانش‌آموزان مدرسه استثنایی امام جواد (ع) در کوی ارم ساری رفت تا همراه با برگزاری جشن آغاز سال نو، هدیه‌هایی شامل مداد، دفتر، کیف مدرسه و … را به دانش‌آموزان نیازمند هدیه دهد.
مدرسه امام جواد (ع) ۱۱۰ دانش‌آموز با نیازهای ویژه شامل ناتوان ذهنی، معلولان جسمی و … را تحت آموزش قرار داده است. این دانش‌آموزان از شهرهای ساری، جویبار، قائمشهر و … در این مدرسه مشغول تحصیل هستند.
خانم عربی، مدیر مدرسه است و همراه بچه‌ها و پدرها و مادرها در جشن حضور دارد. او از اینکه دانش‌آموزان‌اش خوشحال به کلاس درس می‌روند، ابراز خرسندی می‌کند و می‌گوید: فضای شاد در روحیه دانش‌آموزان به ویژه دانش‌آموزان استثنایی تاثیر خوبی دارد و برگزاری چنین برنامه‌هایی شگفت‌انگیز است.
عربی با یادآوری جشنی که سال گذشته از سوی همیاران زندگی در مدرسه برگزار شده بود، ادامه می‌دهد: اطمینان دارم از تعامل با دانش‌آموزان این مدرسه پاسخ بهتری خواهید گرفت تا سال بعد برنامه‌های بهتری برگزار کنید.
او می‌گوید: امسال هیچ کمکی برای تحصیل دانش‌آموزان دریافت نکردیم و تنها، هلال‌احمر قول همکاری برای کمک به مدرسه داده است.
متین رمضانپور در حیاط مدرسه مشغول شیطنت و شادی با دوستان خود است. او ۱۳ سال دارد و از آرزوهای خود می‌گوید: دوست دارم وقتی بزرگ شدم خانه بزرگ، ماشین شاسی‌بلند و زمین داشته باشم و در زمین استخر بزرگی بسازم.
او از اینکه نوشت‌افزار جدید هدیه گرفته خوشحال است و با اشتیاق می‌گوید: دوست دارم در آینده فوتبالیست بشوم، از آن فوتبالیست‌ها که دو میلیارد پول به آنها می‌دهند.
یوحنا ده ساله که دوست دارد در آینده مهندس برق شود، یکی از دانش‌آموزان پایه چهارم است و به ما می‌گوید: خیلی هدیه‌هایم را دوست دارم. خوشحالم که به مدرسه می‌آیم، چون دوست دارم بیشتر خواندن و نوشتن بلد باشم.
فاطمه‌سادات، دانش‌آموز دیگری است که می‌گوید: ۱۴ سال دارم، نمی‌دانم شاید ۱۵ سال دارم، اما به کلاس ششم- ب می‌روم.
مانند بقیه دانش‌آموزان اشتیاق آغاز سال نو و آمدن دوباره به مدرسه را دارد، از آرزوهایش می‌گوید: دوست دارم معلم بشوم، معلم اول تا ششم. بزرگترین آرزویم این است که سلامتی‌ام را به دست بیاورم.
فاطمه نوشت‌افزار نو هدیه گرفته است و امسال از سال گذشته خوشحال‌تر است، ادامه می‌دهد: از اینکه به مدرسه برگشتم و می‌توانم دوباره بنویسم و بخوانم ذوق‌زده و خوشحال هستم.
دانش‌آموزان مدرسه استثنایی امام جواد (ع) امروز با کیف‌های پر از شادی و امید به انسانیت و حس همنوع‌ دوستی به خانه بازگشتند. درس امروز، مهربانی بود.
امیرعلی رزاقی، عکاس خبرگزاری مهر که سرپرست انجمن خیریه همیاران زندگی را نیز بر عهده دارد، درباره هدف برگزاری جشن آغاز مهر می‌گوید: در کنار تمام فعالیت‌هایی که انجام می‌دهیم، تلاش می‌کنیم تا در روزهای بازگشایی مدرسه، برای افراد بی‌بضاعت و کم‌درآمد نوشت‌افزار و وسایل مورد نیاز تحصیل خریداری کنیم.
رزاقی ادامه می‌دهد: تنها به خرید نوشت‌افزار و لباس مدرسه بسنده نکردیم، در یک مورد دانش‌آموزی به دلیل بدهی نمی‌توانست سال نو تحصیلی را آغاز کند که با پرداخت بدهی این خانواده، امروز او در کنار سایر دانش‌آموزان می‌تواند به تحصیل خود ادامه دهد.
از او درباره دلیل انتخاب یک مدرسه استثنایی با نیازهای ویژه برای برگزاری جشن مهر می‌پرسم و پاسخ می‌دهد: سال گذشته جشن سال تحصیلی را با اهدای نوشت‌افزارو برپایی جشن در روستای دورافتاده اسبو بابل آغاز کردیم. پس از جشن اسبو به برخی مدرسه‌های ساری رفتیم که مدرسه امام جواد (ع) یکی از آنها است. پیشتر هم در این مدرسه جشنی برای دانش‌آموزان برگزار کردیم و دوست داشتیم این برنامه‌ها ادامه داشته باشد تا بتوانیم اتفاق‌های خوبی را رقم بزنیم.
رزاقی درباره هدیه‌ها و شیوه جمع‌آوری آنها می‌گوید: مدرسه امام جواد (ع) ۱۱۰ دانش‌آموز دارد که بیش از ۳۰ نفر از آنها نیازمند کمک ما هستند. ابتدا برای این تعداد کمک نقدی و نوشت‌افزار لازم از راه اطلاع‌رسانی در کانال تلگرام و اینستاگرام همیاران زندگی جمع‌آوری شد و در ادامه، ۱۸ نفر از دانش‌آموزان نیازمند تحت پوشش انجمن نیز نوشت‌افزار، لباس مدرسه و … دریافت کردند.
او ادامه می‌دهد: شعار انجمن ما این است که هرگز سوژه‌های خود را رها نمی‌کنیم، بر این اساس ۲۰ بسته نوشت‌افزاری برای دانش‌آموزان مدرسه اسبو و تعدادی نیز برای دانش‌آموزان مدرسه پنبه‌چوله ساری تهیه کردیم که به آنها اهدا شد.

متن گزارش : فلاحتی

گزارش تصویری از زنگ استثنایی مهر مدرسه امام جواد(ع) ( مازندران شهرستان ساری) را در آژانس عکس مازندران مشاهده کنید.

عکاس : عرفان غفوری

گزارش تصویری این خبر را در آژانس عکس مازندران  مشاهده کنید.

زنگ استثنایی مهر در مدرسه  امام جواد(ع) ساری نواخته شد
Erfan Ghafoori
Erfan Ghafoori
Erfan Ghafoori
Erfan Ghafoori
Erfan Ghafoori
Erfan Ghafoori
Erfan Ghafoori
Erfan Ghafoori
Erfan Ghafoori
Erfan Ghafoori
Erfan Ghafoori
Erfan Ghafoori
Erfan Ghafoori
Erfan Ghafoori
Erfan Ghafoori
Erfan Ghafoori
Erfan Ghafoori
Erfan Ghafoori
Erfan Ghafoori
Erfan Ghafoori
Erfan Ghafoori

wad طراحی وب سایت برنامه نویسی و اپلیکیشن